Tax Free Shopping tirdzniecība (visbiežāk uzdotie jautājumi)

Kas ir Tax Free Shopping pakalpojums?
current faq item

 

Tax Free Shopping pakalpojums ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksa ārzemju valstu pircējiem par precēm, kas iegādātas un personīgajā bagāžā aizvestas no Eiropas Savienības teritorijas. Atgūt samaksātos PVN nodokļus var pilsoņi, kas dzīvo ārpus Eiropas Savienības valstu teritorijas. Pievienotās vērtības nodokļus ārzemju pircēji var atgūt izmantojot Tax Card pakalpojumus.

 

Kā Tax Free Shopping pakalpojumi ir noderīgi tirgotājiem?
current faq item

 

Tax Free Shopping pakalpojums padara lētākas ārzemniekiem pārdodamās preces, tāpēc var piesaistīt klientus un palielināt apriti. Ārzemnieki, pērkot preces, var atgūt PVN no nopirktajām precēm un ietaupīt lielu naudas summu. Nodokļu atmaksa mudina ārzemniekus iegādāties vēl vairāk preču.

 

Kā ārzemju pircēji atgūst PVN par iegādātajām precēm
current faq item

 

Kad ārzemju pircējs nopērk preci veikalā, viņam tiek izrakstīta Tax Free forma. Aizvedot preces no ES teritorijas, muitas darbinieks, pārliecinājies, ka preces tiek aizvestas, uz Tax Free formām uzliek zīmogu, kas to apstiprina. Ārzemnieks apstiprināto Tax Free formu iesniedz Tax Card un atgūst samaksātos nodokļus. Tad Tax Card informē tirgotāju par precēm, kas ir aizvestas uz ārzemēm, un nosūta dokumentus, kas to apstiprina. Tirgotājs, balstoties uz šiem datiem, Valsts ieņēmumu dienestam deklarē eksportētās preces un piemēro 0 % PVN likmi. Ārzemju pircēja samaksāto PVN tirgotājs pārskaita Tax Card.

 

Par kādām precēm var atgūt nodokļus
current faq item

 

Nodokļi tiek atgriezti par precēm, kuras ir pirktas Latvijā un aizvestas ārzemju ceļotāja bagāžā, no ES teritorijas. Nodokļus neatmaksā par aizvedamiem alkohola un tabakas ražojumiem, zelta izstrādājumiem, kurināmo. Par jebkuriem Latvijā sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, ēdināšana, frizēšana, automašīnas noma u. c. nodokļus tāpat neatmaksā.

 

Minimālā pirkuma summa, no kuras atmaksā PVN
current faq item

 

Minimālajai iepirkuma (kas atrodas vienā preču iepirkuma kvītī) summai, par kuru ārzemju tūrists var atgūt PVN, jābūt ne mazākai par 55 eiro ar PVN.

 

Kāpēc ārzemnieki izvēlas nodokļu atmaksu ar Tax Card karti
current faq item

 

Ar Tax Card karti ārzemnieki atgūst nodokļus ātri un vienkārši. Jau pirms braukšanas Latvijā ārzemnieks var iepriekš pasūtīt Tax Card karti, ar kuru pērkot atgūt nodokļus par visiem viņa Latvijā iegādātajiem iepirkumiem.

Mūsu uzstādītās tehnoloģijas ļauj piedāvāt labākos nodokļu atmaksas apstākļus tirgū. Katrs Tax Card kartes turētājs piedalās lojalitātes programmā un saņem papildu maksājumus par pirkumiem. Tāpat viņš var pārbaudīt atmaksājamās summas, sekot savam atmaksas statusam, izvēlēties naudas izmaksāšanas veidu.

Mūsu uzstādītās tehnoloģijas ļauj piedāvāt labākos nodokļu atmaksas apstākļus tirgū. Katrs Tax Card kartes turētājs piedalās lojalitātes programmā un saņem papildu maksājumus par pirkumiem. Tāpat viņš var pārbaudīt atmaksājamās summas, sekot savam atmaksas statusam, izvēlēties naudas izmaksāšanas veidu.

Ar ārzemju tūristiem, kas viesojas Latvijā, uzturam pastāvīgus kontaktus, viņi saņem speciālus mūsu un tirgotāju piedāvājumus un citu Latvijas apmeklēšanai nepieciešamo informāciju.

 

Kādā veidā un cik ātri ārzemnieki atgūst nodokļus?
current faq item

 

Ārzemju tūristi, kuriem ir Tax Card kartes, nodokļus var atgūt viņiem ērtākajā veidā: skaidrā naudā, ar pārskaitījumu uz kredītkarti vai uz kontu elektroniskajā maksāšanas sistēmā.

Skaidrā naudā nodokļus atmaksā, kad ārzemju tūrists dodas projām no valsts, Tax Card izmaksāšanas punktos, kas atrodas lidostās, dzelzceļa stacijās un muitas zonās. Nodokļi skaidrā naudā tiek izmaksāti uzreiz.

Ārzemnieks tāpat var izvēlēties nodokļu atmaksu ar pārskaitījumu uz kredītkarti vai personīgu kontu caur PayPal, Payza, Western Union, WebMoney, EasyPay, MoneyGram, Alypay vai citām elektroniskajām maksājumu sistēmām. Tādā gadījumā pircējam ir jānosūta Tax Free formas pa pastu, uz Tax Card adresi. Pārskaitījums uz kredītkarti klientu sasniegs dažu dienu laikā, bet caur elektronisko maksājumu sistēmu – uzreiz, pēc formu saņemšanas.

 

Kā ārzemnieki iegādājas Tax Card klienta karti?
current faq item

 

Tax Card karti ārzemju tūristi var iegādāties tirdzniecības centros, viesnīcās, tūristu informācijas centros un citās ārzemnieku apmeklētajās vietās Latvijā, kā arī bez maksas pasūtīt internetā. Tax Card kartes tiek izplatītas ārzemēs, Krievijas, Baltkrievijas un citu NVS valstu ceļojumu aģentūrās, ar kurām sadarbojamies.

Pasūtīt Tax Card karti

 

Klientu plūsmas palielināšana ar Tax Card
current faq item

 

Varēdami apkalpot ārzemju pircējus ar Tax Card kartēm, palielināsim savu klientu loku. Lielākā daļa no Tax Card karšu turētājiem ir tūristi no Krievijas, Baltkrievijas un citām NVS valstīm. Aktīvi strādājam ar ārzemju ceļojumu aģentūrām, viesnīcām, aviosabiedrībām, caur kurām izplatām Tax Card kartes un varam jums novirzīt papildu pirceju plūsmu.

Jūsu tirdzniecības vieta un pārstāvētie zīmoli tiks iekļauti mūsu meklēšanas sistēmā un reklamēti ārzemju pircējiem.

 

Papildu pārdošanas attīstības iespējas
current faq item

 

Ar ārzemju tūristiem, kam ir Tax Card kartes, komunicējam interaktīvi un, izmantojot elektroniskās saziņas līdzekļus, varam viņus sasniegt tieši un iesniegt speciālus piedāvājumus. Vērsieties pie mums un mēs, izanalizējuši iespējas, sagatavosim piedāvājumu par reklāmu ar elektroniskā mārketinga līdzekļiem un papildu ārzemju pircēju plūsmu uz jūsu veikaliem.

Sadarbības noteikumi un nodokļi
current faq item

 

Sadarbība un līguma sastādīšana ar Tax Card ir pilnīgi bez maksas, nav nekādu ikgada vai līdzīgu nodokļu. Sazinieties ar mums un, noskaidrojuši jūsu vajadzības, apspriedīsim sadarbības iespējas.

Pievienojušies mūsu partneru tīklam, varēsit apkalpot ārzemju pircējus ar Tax Card kartēm. Kad kļūsit par mūsu partneri, iesniegsim jums pieeju Tax Card informācijas sistēmai, kur redzēsit visu nepieciešamo informāciju.

 

Kā sagatavoties Tax Free tirdzniecībai
current faq item

 

Sākot Tax Free tirdzniecību ar ārzemniekiem, ir attiecīgi jāatzīmē tirdzniecības vietu tā, lai Tax Free Shopping informatīvās zīmes būtu skaidri redzamas. Mūsu darbinieki ieradīsies un palīdzēs to pareizi izdarīt. Klientiem redzamā vietā ir jānovieto informatīvie bukleti par pirkšanas, izmantojot Tax Free Shopping pakalpojumus, noteikumiem.

Tax Card darbinieki nodrošinās visus nepieciešamos līdzekļus Tax Free Shopping tirdzniecībai un apmācīs veikala personālu.

Kad jums būs iespēja piedāvāt ārzemju tūristiem vairāk ietaupīt pērkot ar Tax Free Shopping pakalpojumu, palielināsit sava veikala pārdošanu.

 

Tehniskie risinājumi tirgotājiem
current faq item

 

Tirgotājiem varat piedāvāt vairākus atšķirīgus tehniskos risinājumus, kā ātri un vienkārši izrakstīt Tax Free formas ārzemju pircējiem un tās uzskaitīt. Tas ir atkarīgs no veikala tehniskā aprīkojuma, ārzemju pircēju plūsmām un citiem aspektiem. Novērtējuši jūsu aprīkojumu, piedāvāsim jums piemērotāko veidu Tax Free formu izrakstīšanai, piemēram, papīra formu aizpildīšanas vai integrācija ar POS (datorizēts kases termināls).

Plašāk par piedāvātajiem tehniskajiem risinājumiem Tax Free formu izrakstīšanai lasiet šeit

 

 

Tax Free papīra formu izrakstīšana
current faq item

 

Tax Card tirgotājiem sniedz Tax Free papīra formas, kurās ir izdrukāti obligātie tirgotāja rekvizīti.

Pārdodot preces ārzemniekam un izdrukājot kvīti, pārdevējam atliek tikai aizpildīt informāciju par pircēju, norādīt pirkšanas kvīts numuru, pirkto preču summu un atmaksājamo summu, kuru ieraksta atbilstoši Tax Card atmaksas tabulas datiem. Aizpildītā un parakstītā Tax Free forma tiek atdota pircējam.

Katrai Tax Free papīra formai ir savs unikālais svītrkods, pēc kura tā tiek identificēta un uzskaitīta

 

Tax Free elektronisko formu izrakstīšana
current faq item

 

Lai ātrāk aizpildītu Tax Free formas, ieteicam izmantot Tax Free elektronisko izrakstīšanas sistēmu, kas darbojas uz tīmekļa pamata. Veikalā jums jābūt datoram, interneta saitei un printerim.

Iegādājies preces, ārzemnieks uzrāda pārdevējam Tax Card klienta karti. Pārdevējs, pierakstoties Tax Card informācijas sistēmai, ieskenē karti un tiek identificēti pircēja dati. Ievadot pirkuma summu, automātiski aprēķina atmaksājamā summa un forma tiek sagatavota drukāšanai.

Tax Free formu var izdrukāt veikalā vai, ja veikalā nav printera, to var izdrukāt Tax Card informācijas centrā, pēc visiem klienta iepirkumiem.

 

Tax Free elektronisko formu izrakstīšanas sistēmas uzstādīšana
current faq item

 

Tax Free elektronisko formu izrakstīšanas sistēmai ir nepieciešama datorierīce ar interneta pārlūkprogrammu un interneta saiti. Ja veikalā nav printera, Tax Free formas var izdrukāt Tax Card informācijas centrā.

Lai izmantotu Tax Free elektronisko formu izrakstīšanas sistēmu, nav nepieciešama nekāda papildu programmatūra. Tirgotājam iesniedz iekļuvi Tax Card informācijas sistēmai, un ārzemju pircējus var apkalpot uzreiz.

Tax Free elektronisko formu izrakstīšanas sistēma ir intuitīva, to izmantot ir ļoti vienkārši, nav nepieciešamas papildu apmācības.

 

Periodiskā atskaišu sūtīšana un pārdošanas dati
current faq item

 

Tirgotājiem automātiski un noteiktajā periodiskumā tiek nosūtītas atskaites par Tax Free pārdevumiem atsevišķos tirgotāja veikalos.

Tirgotājs, pierakstījies Tax Card informācijas sistēmai, jebkad var pārskatīt Tax Free pārdošanas datus izvēlētajā laikposmā un citu grāmatvedībai nepieciešamo informāciju.

 

Dati PVN deklarācijai un atmaksai
current faq item

 

Atskaitēs, ko sūta tirgotājiem, ir norādīta informācija par precēm, kas pārdotas ārzemniekiem un aizvestas ārpus ES teritorijas. Šīs atskaites ir balstītas uz dokumentiem – Tax Free formām, ko apstiprinājušas muitas iestādes.

Uz šo atskaišu pamata tirgotājs Valsts ieņēmumu dienestam deklarē eksportētās preces un tam piemēro 0 % (nulles) pievienotās vērtības nodokļa likmi. Ārzemju pircēja samaksāto PVN tirgotājs saskaņā ar izrakstīto rēķinu pārskaita Tax Card, bet Tax Card atmaksā nodokļus ārzemju pircējam.

 

Tax Free formu saglabāšana, atpakaļnodošana un datu pārbaude
current faq item

 

Tax Card visas Tax Free formas, ko apstiprinājušas muitas iestādes, atņem atpakaļ no ārzemju pircējiem un uz to pamata izraksta rēķinus tirgotājiem. Ilgākā laikposmā uzkrātās Tax Free formas nododam atpakaļ pārdevējam tālākai glabāšanai.

Tirgotājam ir iespēja pierakstīties Tax Card informācijas sistēmai un pārbaudīt pārdošanas ārzemniekiem darījumus un apskatīt jebkuras Tax Free formas datus.

 

Vai Tax Free Shopping pakalpojums atbilst tiesību aktiem?
current faq item

 

Mūsu sniegtais Tax Free Shopping pakalpojums atbilst Latvijas likumu un citu tiesību aktu prasībām. Sagatavotās nodokļu atmaksas formas ir saskaņotas ar Valsts ieņēmumu dienestu un Muitas departamentu.

Pastāvīgi novērojam aktuālo tiesību aktu izmaiņas un nodrošinām, ka sniegtais Tax Free Shopping pakalpojums atbilst visām tiesību aktu prasībām.